A man bought oranges for 600Rs at 30Rs per Kg.He spent 600Rs for transportation 10Kg orangeswere rotten the remaining.Oranges were sold at 40Rs per Kg if there a profit or loss?How much?

Expert may help you
  • -1
SORRY
  • 1
This is the answer of your question. Hope it will help you.

  • 0
thank u for this answer
  • 0
Loss of rs800
  • 0
What are you looking for?