011-40705070  or  
Call me
Download our Mobile App
Select Board & Class
  • Select Board
  • Select Class

Class 6 - Math - Ratio and Proportion

Change Chapter

Ratio and Proportion

Question 7:

Cost of 4 dozens bananas is Rs 60. How many bananas can be purchased for Rs 12.50?

To view the solution to this question please


OR
Video Previous Next
close