011-40705070  or  
Call me
Download our Mobile App
Select Board & Class
  • Select Board
  • Select Class

Take- A-Break

Teaser Of The Day

For archived teasers, click on
the calendar

A banana costs Rs 6, while an apple costs Rs 5. How many apples and how many bananas can be purchased for a total of Rs 32?

Come back tomorrow for the correct answer to this teaser.
close